اخبار / تحلیل بازار رمزارز با چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحلیل بازار رمزارز با چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟


 تحلیل بازار رمزارز با چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحلیل‌گران مطرح زیادی در سراسر جهان با روش‌های مختلف به بررسی بازار ارزهای رمزنگاری شده می‌پردازند و حتی برخی از مشهورترین آنها تحلیل‌های خود را به فروش می‌رسانند و از این طریق به درآمدهای خوبی دست پیدا کرده‌اند.


تحلیل چیست و تحلیل‌گر به چه معنا است؟


هر بازار مالی از دو رکن اصلی عرضه وتقاضا تشکیل شده است. هر شخص حقیقی یا حقوقی که در این بازار به مبادله می‌پردازد «تریدر» نامیده می‌شود.

در این بین تحلیل‌گر کسی است که دانش و اطلاعات کافی از بازار را در اختیار دارد و با استفاده از آن‌ها وضعیت بازار را پیش‌بینی و پیشنهادهایی جهت کسب سود بیشتر از بازار را مطرح می‌کند.

یک تریدر می‌تواند خود یک تحلیل‌گر باشد یا اینکه از نظرات وتحلیل تحلیل‌گران حرفه‌ای در کنار استنباط‌های خود استفاده کند.


اصلی‌ترین روش‌های تحلیل کدام است؟


برای تحلیل بازار رمزارز و سایر بازارها روش‌های مختلفی وجود دارد در یک تقسیم‌بندی کلی عوامل تاثیرگذار در بازارها را به دو بخش عمده تقسیم می‌کنند که دو مکتب اصلی در بازار سرمایه شکل داده‌اند:

۱. عوامل تکنیکال

وضعیت گذشته بازار رمزارز را بررسی و بر اساس موقعیت‌های مشابهی که در گذشته در بازار رخ داده پیش‌بینی می‌کند درآینده چه اتفاق‌هایی در بازار ممکن است رخ دهد.

بررسی عوامل تکنیکال سبب می‌شود تحلیل‌گر، هر بازاری که تمایل داشته باشد را بررسی کند و از انعطاف‌پذیری و سازگاری تحلیل تکنیکال در همه بازارها استفاده کند.

بررسی بازه‌های زمانی مختلف بر روی چارت تحلیل تکنیکال به سادگی انجام می‌شود و به تحلیل‌گر این اعتماد به نفس را می‌دهد که با تکیه بر داده‌ها وضعیت بازار را پیش بینی کند.

۲. عوامل فاندامنتال

هر زمان و مکان مقتضیات خاص خود را دارد و از این رو تنها نمی‌توان بر روی عوامل تکنیکال تکیه کرد اینجا است که پای عوامل فاندامنتال و شکل دیگری از تحلیل هم به بررسی‌های تحلیل‌گران باز می‌شود.

علمی که به بررسی متغیرهای اقتصادی، مالی و دیگر موارد تغییرپذیر درباره رمزارز می‌پردازد تحلیل فاندامنتال است.

بررسی اخبار و رویدادهای مهم مرتبط با رمزارز و آنالیز تمامی عواملی که می‌تواند روی بازار تأثیر مستقیم داشته باشد برعهده تحلیل‌گر است و تک‌تک این عوامل تحت عنوان عوامل فاندامنتال شناسایی می‌شوند.


تاریخ: 1398/10/20 02:39 ب.ظ | دفعات بازدید: 547

برچسب ها: ارز های دیجیتال